Árvíz utáni teendők

26. 09. 2024

Árvíz utáni teendők

Az árvizek jelentős anyagi károkat okozhatnak, és számos egészségügyi kockázattal járhatnak, sőt akár életveszélyesek is lehetnek. Az árvíz visszahúzódása után fontos, hogy a lehető leggyorsabban megkezdjük a víz kiszivattyúzását a pincéből, garázsból és a többi elárasztott helyiségből. Azonban a víz kiszivattyúzása önmagában nem elegendő. Ugyanennyire fontos a lerakódott iszap alapos eltávolítása, ugyanis rengetek veszélyes, szennyező anyagot tartalmazhat.

A víz kiszivattyúzása

Az árvíz visszahúzódása után azonnal el kell kezdenünk kiszivattyúzni a vizet az elárasztott helyiségekből, mivel a víz penészedést okozhat és az épületek szerkezetét is roncsolja. Erre a feladatra egy nagy teljesítményű szivattyú lesz a legalkalmasabb. Fontos azonban, hogy óvatosan járjunk el – a vizet fokozatosan kell kiszivattyúzni, hogy elkerüljük a hirtelen nyomáscsökkenést és a falak megrepedését.

Az iszap eltávolítása

A víz kiszivattyúzása után a következő fontos lépés az iszap eltávolítása. Ez azért nagyon fontos, mert az áradások során elárasztott folyókból, patakokból vagy más vízforrásokból származó iszap különböző szennyező anyagokat tartalmazhat, például vegyi anyagokat, nehézfémeket vagy hulladékokat. Fontos, hogy az iszapot ne csak az elárasztott helyiségekből távolítsuk el, hanem a kertből is. Az iszap, amely a gyepen marad, súlyosan károsíthatja a növényeket, és a talajt is szennyezheti, ami egészségügyi problémákhoz vezethet.

Az iszapban rejlő veszélyek

Az iszap eltávolítása során rendkívül óvatosnak kell lennünk, mivel az iszapban számos veszély rejtőzhet, például éles tárgyak, üvegszilánkok, fémdarabok stb. Ha sérülés történik, és az iszap a nyílt sebbe kerül, az könnyedén fertőzéshez vezethet, mivel az iszap tele van baktériumokkal és mikroorganizmusokkal. Ezért ajánlott védőkesztyűt, és masszívabb cipőt viselni a munka során, illetve ügyelni a higiéniára.

Kutak tisztítása

Az árvíz által elárasztott kutak vize is tele lehet iszappal, veszélyes anyagokkal és szennyeződésekkel. Ezért kulcsfontosságú a vízforrásokat is alaposan kitisztítani, de nemcsak az iszapot, és a benne lévő szennyeződéseket szükséges eltávolítani a kutakból, hanem fertőtleníteni is kell azokat, hogy megakadályozzuk a baktériumok terjedését. A tisztítás és fertőtlenítés után a kút vizét laboratóriumi vizsgálatnak kell alávetni, hogy biztosak legyünk abban, hogy ismét alkalmas a fogyasztásra.

 

Érdekes cikket kapott?
Ossza meg másokkal




Ez is érdekelheti Önt

Árvíz utáni teendők

Árvíz utáni teendők

26. 09. 2024

Az árvizek jelentős anyagi károkat okozhatnak, és számos egészségügyi kockázattal járhatnak, sőt akár életveszélyesek…

Paradicsom gondozási tippek

Paradicsom gondozási tippek

25. 07. 2024

A paradicsom valószínűleg sok kertész kedvenc zöldsége. Ahhoz azonban, hogy finom és egészséges legyen a termése fontos…

Élvezze medencéje kényelmét gondtalanul!

Élvezze medencéje kényelmét gondtalanul!

19. 07. 2024

Azzal valószínűleg mindenki egyetért, hogy egy medence sokkal élvezhetőbbé teheti a forró nyári napokat. Felmerülhet…

Hogyan védekezzünk a szúnyogok ellen? Terjeszthetnek betegségeket?

Hogyan védekezzünk a szúnyogok ellen? Terjeszthetnek betegségeket?

11. 07. 2024

Valószínűleg nem állítunk hazugságot, ha azt mondjuk, hogy a szúnyogok a legidegesítőbb élőlények hazánkban.…